ورود

سریال های اکشن

سریال اکشن

در این صفحه از سایت انیمه لیست بهترین سریال های اکشن را جمع آوری کرده ایم، پس بیایید برخی از زیرژانرهای محبوب در سریال های اکشن را بررسی کنیم. مبحث این مقاله در مورد سریال های خاصی مثل Breaking Bad یا Game of Thrones یا امثال این سریال های برجسته نیست. سعی ما همیشه بر این بوده که ژانرها را صرفاً تحت نام شاخه ی اصلی بررسی نکنیم؛ به عنوان مثال همین سریال اکشن زمینه های زیادی را پوشش می دهد... از سریال های اکشن کمدی مانند Doom Patrol گرفته تا سریال های اکشن انتقامی و خشونت آمیز با جلوه های ویژه مانند Witcher و دیگر زیرژانرهای جدیدی که هر روز بر تعدادشان افزوده می شود.

در فیلم، سریال با انیمه، یک زیرژانر سبک خاصی از فیلمسازی است که در دسته بندی ژانر های وسیعی مانند اکشن، کمدی، ترسناک یا درام قرار می گیرد. زیر ژانرها از نظر سبکی متفاوت هستند. به عنوان مثال، کمدی های عاشقانه و کارتون های اسلپ استیک به عنوان کمدی واجد شرایط هستند، اما این دو به طور قابل توجهی از نظر داستان، دیالوگ، سبک بصری و طنز متفاوت هستند. هر یک از ژانرهای فیلم ممکن است شامل بی شمار زیرژانرهای متمایز باشد که اشتراکات زیادی دارند و اغلب همپوشانی دارند.

سریال های اکشن معمولاً شامل بدل کاری ها و تعقیب و گریزهای فیزیکی با بودجه بالا، احتمالاً با نبرد، دعوا، فرار، بحران های مخرب (سیل، انفجار، بلایای طبیعی، آتش سوزی و غیره)، حرکت بی وقفه، ریتم سریع و صحنه های  تماشایی همراه هستند. نقش های اصلی آن ها را قهرمانان ماجراجو و غالباً دو بعدی که با «افراد شرور» می جنگند بازی می کنند. این ژانر از سریال شامل مجموعه های جاسوسی، سریال های هنرهای رزمی، سریال های ساخته شده از بازی های ویدئویی و برخی از سریال های ابرقهرمانی است. یکی از ژانرهای فرعی اصلی فیلم فاجعه است.سریال های ژانر اکشن سرعت بالایی دارند و شامل اکشن های زیادی مانند صحنه های مبارزه، صحنه های تعقیب و گریز و نماهای اسلوموشن می شوند. آنها می توانند ابرقهرمانان، هنرهای رزمی یا بدل کاری های هیجان انگیز را ارائه دهند. این فیلم های غالباً با هیجان بالا بیشتر به جای اصل داستان به نحوه‌ی اجرای داستان می‌پردازند. تماشای سریال های اکشن هیجان انگیز است. فیلم های پلیسی، فیلم های فاجعه و برخی فیلم های جاسوسی در دسته بندی اکشن قرار می گیرند.

در اینجا به محبوب ترین زیرژانرهای اکشن خواهیم پرداخت و نگاهی گذرا خواهیم داشت به مواردی که آنها را وارد این ژانر اصلی می کنند، به علاوه به علاوه به چند سریال برتر اکشن هم اشاره خواهیم کرد. با توجه به اینکه زیرژانرهای اکشن جدید دائماً در حال ظهورند و زیرژانرهای قدیمی به طور موقت گاهی از عرصه دور می شوند، هیچ راه ممکنی برای بحث در مورد هر زیرژانر وجود ندارد. بنابراین این تنها می توانیم به این چند زیرژانر عمده اشاره کنیم.

 سریال اکشن ماجراجویی

ماجراجویی، عبور از کوه، گذر از دریاچه، جستجوی یک غار یا به صورت کلی درگیری انسان علیه طبیعت به زیرژانر اکشن ماجراجویی دامن می زند. سریال The Last of Us، سریال The Mandalorian یا سریال Our Flag Means Death از این دست سریال ها هستند. چرخ اکشن این سریال ها حول محور بقا و اکتشاف در محیط های ناهنجار می چرخد.سریال های اکشن ماجراجویی واقعاً خوب اغلب برای بالا نگه داشتن هیجان مخاطبان ‏ طراحی و ساخته شده اند. اما، همه نمایش های اکشن ماجراجویی پرتنش نیستند، سریال های دیگر مانند سریال Chuck، سریال Xena دارای لحظات سبک تری هستند. اگر به اکشن ماجراجویی جدی تر علاقه دارید، سریال Battlestar Galactica، سریال 24 یا سریال Marco Polo ممکن است همان چیزی باشد که به دنبال آن هستید.

سریال اکشن کمدی

بهترین سریال های اکشن کمدی آن هایی هستند که هیجان یک سریال اکشن را با خنده های ناشی از کمدی کاملاً جفت و جور می کنند. بهترین کمدی های اکشن که تا به حال در تلویزیون نشان داده شده اند، شما را در میانه دعوا و تعقیب و گریز به خنده می اندازند. اگر به دنبال خنده دارترین سریال های اکشن برای اضافه کردن به لیست سرگرمی واقعی خود هستید، باید سری به مجموعه سریال های اکشن ما در انیمه لیست بزنید. 

کمدی های اکشن خوب اساساً سرگرمی بی وقفه ای ارائه می دهند. نه تنها می توانید لذت کمدی معمولی را در آن ها ببرید، بلکه می دانید که در طول صحنه های مبارزه، از شوخی های فیزیکی و زد و خورد های خنده دار نیز بی نصیب نخواهید ماند. از سریال های ابرقهرمانی کمدی گرفته تا سریال های مدرن تر و اغلب لذت بخش تر و خنده دارتر مانند سریالFuture Man ‎ و سریال Archer، سریال های اکشن کمدی برخی از بهترین سریال های کمدی تمام دوران ها هستند.

 

سریال اکشن ترسناک

اکشن ترسناک آن دسته از سریال ها هستند که هیجان یک سریال اکشن را با ترس ها و فریادهای از سر وحشت همراه می کنند. بهترین سریال های اکشن ترسناکی که تا به حال در تلویزیون نشان داده شده اند، ترس شما را نادیده می گیرند و خشونت آمیز ترین و ترسناک ترین صحنه ها را با شما نشان می دهند. اگر به دنبال بهترین اکشن ترسناک هستید تا به هیجان شبهای خود اضافه کنید، سایت انیمه لیست مجموعه ای از بهترین سریال های ترسناک اکشن را گردآوری کرده تا آسوده تر بترسید. یک سریال اکشن ترسناک خوب، ترشح آدرنالین بدنتان را با وحشت خون ریزی متعادل می کند. نه تنها ترس و وحشت خزنده ترسناک سریال را در وجود خود حس می کنید، بلکه می دانید که تا پایان هر اپیزود باید چندین و چند بار از جا بپرید. اگرچه سریال های اکشن و ترسناک مدرن تر عمدتاً شامل سریال های زامبی محوری مانند Z Nation و The Passage می شوند، اما دانلود سریال های ترسناک اکشن با تم های خون آشامی و دیگر سبک ها نیز در انیمه لیست امکان پذیر است. 

سریال اکشن تریلر یا سریال اکشن هیجانی

هیجان پرش ها و تنش ها که با یک سریال اکشن در هم بیامیزد تبدیل به این زیرژانر از اکشن می شود. سریال های اکشن تریلر مخاطب را به لبه صندلی میخ می کنند و همانجا نگه می دارند. یک سریال اکشن هیجان انگیز واقعاً خوب، اساساً به شما اجازه استراحت نمی دهد. با تماشای آن ها نه تنها انتظار هیجان یک تریلر تلویزیونی عالی را دارید، بلکه احتمالاً خودتان نیز درگیر یک صحنه مبارزه یا تعقیب و گریز شدید خواهید شد. دانلود سریال اکشن هیجانی از انیمه لیست این حسن را دارد که در اوج هیجان دیگر دچار وقفه های تبلیغاتی ناهنجار نخواهید شد. با اینکه اکشن های هیجان انگیز مدرن تر شامل سریال های کمیک مانند سریال Legion یا سریال های هیجان انگیز مانند سریال The Purge هستند، اما سریال های قدیمی تری مانند سریال Prison Break و سریال Alias، یا سریال های سبک سرقتی مانند Money Heist، هم اکشن و هم هیجان را ارائه می کنند.

© تمام حقوق این سایت متعلق به انیمه لیست می باشد.